Zatvoriť.

Nezáväzná cenová ponuka

Vyplňte prosím jednotlivé polia nižšie, aby sme pre Vás mohli pripraviť nezávislú cenovú ponuku. Kontaktovať Vás bude jeden z našich obchodných zástupcov.

Interiérové ihriská - telocvične

Cieľom športu je rozvoj tých podôb telesnej výchovy a športu, ktoré prispievajú k regenerácií telesných a duševných síl, upevneniu zdravia a k zvyšovaniu telesnej zdatnosti. Nesmierne dôležitá je psychická a fyzická relaxácia, telesná zdatnosť a zdravie a tiež obnova síl. Rôznym športovým aktivitám sa môžeme venovať najmä v školských telocvičniach, posilňovniach, rekreačných zariadeniach, ale aj v iných športových zariadeniach patriacich športovým klubom a telovýchovným jednotám. Takéto priestory sú vhodné napríklad na aktivity ako sú futbal, volejbal, basketbal, tenis, posilňovanie a mnohé ďalšie.

Okrem vyššie uvedených plusov šport plní úlohy prevencie pred rôznymi negatívnymi vplyvmi a má význam aj z hľadiska sociologického, pretože pomáha rôznymi zábavnými formami nadväzovať nové priateľstvá a kolektívy s rovnakými záujmami.
Žiaľ, existujúce interiérové športoviská a ihriská sú v zlom stave a ani zďaleka nevyhovujú požiadavkám cvičiacich. V niektorých školách dokonca telocvične chýbajú úplne.

Rekonštrukcia interiérových športových podláh, výmena podlahy v telocvični

Rekonštrukciu starej podlahy v telocvični alebo športovej hale realizujeme taktiež „na kľúč“ od návrhu najvhodnejšieho riešenia po obhliadke cez strhnutia starej podlahy až po finálny povrch s čiarovaním.

Výhody rekonštrukcie podlahy telocvične pomocou umelých športových povrchov:

 • povrch je protišmykový
 • jednoduchá údržba
 • bezšvový a elastický povrch
 • jednoduchá prípadná oprava
 • multifunkčné využitie ako pri športoch, tak pri spoločenských akciách

Realizované typy športových povrchov:

PU liaty povrch

MARO PU liaty HG povrch je ideálny športový povrch s možnosťou využitia v interiéri pre športové haly a školské telocvične.

Tento typ povrchu bol vždy označovaný ako veľmi tvrdý povrch s negatívnymi vlastnosťami na kĺbový aparát športovca. Nová revolučná technológia našej spoločnosti ale prináša povrch veľmi elegantný s celoplošným  pružením a s minimálnym dopadom tvrdosti na kĺbový aparát. Tento povrch je vhodný pre všetky druhy športov ako napr. tenis, volejbal, basketbal, hokejbal, florbal, futsal, hádzaná a pod.

Možnosť viacerých farieb: červená, zelená, modrá, sivá.

Povrch sa pokladá stierkovaním na pripravený pružný gumoasfaltový povrch s nivelačnou úpravou podkladového povrchu gumoasfaltu pre odpruženie povrchu a následným nanášaním finálnych vrstiev stierkovaním s jednotlivými vsypmi pre daný druh športu.

Ihrisko je možné vyčiarovať PU farbou podľa požiadavky zákazníka, a to nástrekom, valčekovaním alebo náterom.

Akrylát

Akrylátový povrch má využitie v exteriéri aj interiéri. Je vhodný pre rôzne druhy športov vrátane tenisu, volejbalu, basketbalu, hokejbalu, florbalu, futsalu, hádzanej, in-line korčuľovania a pod. V komerčnom využití nájde svoje uplatnenie na parkoviskách, chodníkoch, cestách, detských dopravných ihriskách, cyklotrasách či terasách.

Tento typ povrchu bol vždy označovaný ako povrch veľmi tvrdý s negatívnymi vlastnosťami na kĺbový aparát športovca. Nová revolučná technológia spoločnosti MARO, s.r.o. s jednoduchou technológiou výroby prináša povrch veľmi elegantný a pružný s minimálnym dopadom tvrdosti na kĺbový aparát športovca, zatiaľ s využitím len v interiéri.

Pri akrylátovom povrchu Vám ponúkame niekoľko farebných kombinácií podľa základných farieb ako červená, zelená, modrá, sivá a pod.

Akrylátový povrch je farba na vodnej báze, ktorá je podľa druhu športu nanášaná aj s podkladovými pružnými vrstvami. Ako odpružený HARD povrch je ideálnym pre využitie v športových halách, ale aj v školských telocvičniach. Pokladá sa stierkovaním na pripravený pružný gumo-asfaltový povrch s nivelačnou úpravou povrchu, čím sa dosahuje celoplošné pruženie.

Palubovka - drevený bambusový povrch

Do interiérových ihrísk vám vieme zabezpečiť napríklad:

 • Basketbalové koše a konštrukcie
 • Volejbalové stĺpiky a siete
 • Gymnastické náradie
 • Hádzanárske náradie

Bambusová podlaha je interiérový povrch vhodný pre basketbal, futsal, hokej, stolný tenis, bedminton, volejbal, fitnes zóny atď.

Bambusové športové podlahy MARO sú drevené ekologické podlahy, ktoré oproti drevenej klasickej podlahe majú viacero výhod, ako napr.:

 • šetrnosť k životnému prostrediu (nízka emisia formaldehydu z bambusovej podlahy- 0,015 mg/m3)
 • odolnosť voči preliačeninám
 • odolnosť voči vlhkosti
 • trvanlivosť
 • voliteľnosť hracích plôch – čiary sa realizujú nástrekom alebo náterom
 • atraktívny vzhľad
 • ľahká inštalácia a údržba.

 

Prírodná farba bambusu je svetlo žltá. Keď je bambus ohrievaný, výstupom sú rôzne farby. Čím je bambus viac ohrievaný, tým je farba tmavšia, no zároveň sa stáva mäkším a menej trvácnym, preto odporúčame vybrať si svetlejší prirodzený odtieň pre podlahu.

Bambusové podlahy MARO sú v 3-och vyhoteveniach – horizontálne, vertikálne a tkané. Pre športové účely sú vhodné tie s horizontálnou štruktúrou bambusových prúžkov, kde sú prúžky lisované v rovnakom smere a v troch vrstvách.

Podlaha sa pokladá na pružný gumoasfaltový povrch (ELD podložka) alebo roštový systém z drevoplastu z vysokou odolnosťou voči nárazu a vlhkosti, pričom ihrisko je potom možné vyčiarovať PU farbou alebo nalepením lajnovacej pásky.

Zaujala Vás naša ponuka alebo potrebujete poradiť?

Ozvite sa nám!

 • obchodné oddelenie Vám vypracuje nezáväznú cenovú ponuku a poskytne potrebné odborné poradenstvo
 • využijeme naše dlhoročné skúsenosti, ktoré Vám pomôžu zrealizovať Vaše sny
 • ponúkneme Vám najvhodnejšiu umelú trávu pre realizáciu Vášho nápadu
 • môžete nás kontaktovať priamo na e-mail alebo cez  kontaktný formulár