Zatvoriť.

Nezáväzná cenová ponuka

Vyplňte prosím jednotlivé polia nižšie, aby sme pre Vás mohli pripraviť nezávislú cenovú ponuku. Kontaktovať Vás bude jeden z našich obchodných zástupcov.

Bambusová podlaha

Bambusové podlahy sú ekologické podlahy vhodné ako pre obytné priestory, nákupné centrá a hotely, tak aj pre haly a rôzne typy športovísk. Bambusová podlaha sa hodí pre interiérové športy, ako sú basketbal, futsal, tenis, hokej, stolný tenis, bedminton, volejbal, posilňovňa. Bambus má viacero výhod, pre ktoré čoraz viac získava na svojej popularite.

Hlavné výhody bambusovej podlahy

 • šetrnosť k životnému prostrediu,
 • odolnosť voči preliačeninám,
 • odolnosť voči vlhkosti,
 • trvanlivosť,
 • voliteľnosť hracích plôch – čiary sa realizujú nástrekom alebo náterom,
 • atraktívny vzhľad,
 • ľahká inštalácia a údržba.

Porovnanie s drevom

Bambus nielenže lepšie odoláva vlhkosti a má dlhšiu životnosť ako drevo, ale takisto je aj tvrdší, čo sa pri často využívaných športoviskách skutočne hodí. Drevo je podľa tvrdosti rozdelené do 6 tried tvrdosti. Od najmenej tvrdých – 1. trieda, až po najviac tvrdé – 6. trieda. Jej hodnota je udávaná v kg/cm2 (hmotnosti kg na plochu cm2), skúša sa oceľovou guľkou, akú záťaž v tlaku drevina vydrží, než sa jej povrch od záťaže preliači.

Farebné variácie

Prírodná farba – prírodná farba bambusu je svetložltá. Ide o pôvodnú farbu bambusových pásov. Keď  je bambus ohrievaný, výstupom sú rôzne farby. Čím viac je bambus ohrievaný  tým je farba tmavšia, no zároveň sa stáva mäkším a menej trvácnym. Preto skôr odporúčame vybrať si svetlejší, prirodzený odtieň pre podlahu.

Karbonizovaná farba – Karbonizovaná farba bambusovej podlahy je ohrievaním vzniknutá farba bambusových pásov. Karbonizované bambusové podlahy sú dodávané v odtieňoch kávy, karamelu a medu. Tieto rôzne farby sa získajú varením bambusu pri rôznych teplotách. Toto ho robí okolo 20 % mäkším.

Zloženie a realizácia

Bambusové podlahy Maro ponúkame v troch vyhotoveniach – horizontálne, vertikálne a tkané. Pre športové účely sú vhodné tie s horizontálnou štruktúrou bambusových prúžkov, kde sú prúžky lisované v rovnakom smere a v troch vrstvách.

Podlaha sa pokladá na pružný gumoasfaltový povrch (ELD podložka) alebo roštový systém z drevoplastu z vysokou odolnosťou voči nárazu a vlhkosti, pričom ihrisko je potom možné vyčiarovať PU farbou.

Máte záujem o bambusovú podlahu? Kontaktujte nás a odpovieme vám na všetko, čo vás zaujíma.

Nechajte si vypracovať

cenovú ponuku

 • Sed in aliquam ipsum. Curabitur porta libero vel magna tincidunt, semper bibendum lectus tristique. Curabitur interdum odio vel est placerat consectetur.
 • Morbi nunc nisl, lacinia a enim at, sollicitudin fringilla purus. Nunc congue mauris est, non sollicitudin felis consequat ut. Donec tincidunt, nisi at efficitur iaculis, justo urna viverra tellus, vitae ornare quam augue a lacus. Sed sit amet volutpat turpis. Donec hendrerit tempus dui, ut tincidunt lorem luctus et.
 • Etiam id elit et risus commodo sollicitudin. Quisque a rhoncus arcu, eget aliquet augue. Aenean ultrices nulla eu arcu ultrices, ac egestas ipsum porttitor.
 • Nunc sapien odio, fringilla eu vehicula non, suscipit eu quam. Morbi mollis aliquet eros, id gravida massa consectetur sed. Ut dictum, ante non maximus maximus, sem arcu